- Jean-Louis Saez
- Profile
- Personal record
- News
Social Media
![]() | Jean-Louis Saez |
| Vereinslos: Coach | |
| The profile for Jean-Louis Saez | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() © mhscfoot.com |
|
||||||||
Balance sheet of Jean-Louis Saez as manager
| Club | Matches | W | D | L | Goals | ø Goals | PPM | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Paris Saint-Germain Première Ligue |
13 | 2 | 1 | 10 | 11 : 24 | 0,85 : 1,85 | 0,54 |
|
Rodez Aveyron |
12 | 10 | 1 | 1 | 43 : 5 | 3,58 : 0,42 | 2,58 |
|
Olympique Lyonnais (-2025) |
12 | 0 | 2 | 10 | 6 : 37 | 0,50 : 3,08 | 0,17 |
|
ASJ Soyaux (-2023) |
12 | 10 | 2 | 0 | 46 : 4 | 3,83 : 0,33 | 2,67 |
|
Guingamp E.A. |
10 | 9 | 1 | 0 | 22 : 3 | 2,20 : 0,30 | 2,80 |
|
AS Saint-Étienne Seconde Ligue |
8 | 7 | 1 | 0 | 22 : 2 | 2,75 : 0,25 | 2,75 |
|
ASPTT Albi |
8 | 7 | 0 | 1 | 32 : 4 | 4,00 : 0,50 | 2,63 |
|
FC Girondins de Bordeaux |
7 | 3 | 2 | 2 | 9 : 6 | 1,29 : 0,86 | 1,57 |
|
Juvisy FCF |
6 | 2 | 1 | 3 | 7 : 9 | 1,17 : 1,50 | 1,17 |
|
Paris FC Première Ligue |
6 | 4 | 0 | 2 | 7 : 6 | 1,17 : 1,00 | 2,00 |
|
Olympique de Marseille Première Ligue |
6 | 5 | 1 | 0 | 20 : 5 | 3,33 : 0,83 | 2,67 |
|
FC Metz Seconde Ligue |
5 | 4 | 1 | 0 | 31 : 2 | 6,20 : 0,40 | 2,60 |
|
LOSC Lille Seconde Ligue |
4 | 3 | 1 | 0 | 10 : 4 | 2,50 : 1,00 | 2,50 |
|
FC Fleury 91 Première Ligue |
4 | 2 | 1 | 1 | 12 : 3 | 3,00 : 0,75 | 1,75 |
|
Stade Briochin FF |
3 | 3 | 0 | 0 | 17 : 1 | 5,67 : 0,33 | 3,00 |
|
Dijon FCO |
2 | 2 | 0 | 0 | 5 : 1 | 2,50 : 0,50 | 3,00 |
|
Chelsea LFC Women’s Super League |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 : 5 | 0,50 : 2,50 | 0,00 |
|
La Roche ESOF |
2 | 2 | 0 | 0 | 4 : 0 | 2,00 : 0,00 | 3,00 |
|
ACF Brescia Femminile Serie B |
2 | 2 | 0 | 0 | 9 : 2 | 4,50 : 1,00 | 3,00 |
|
Zvezda 2005 Perm |
2 | 1 | 0 | 1 | 2 : 1 | 1,00 : 0,50 | 1,50 |
|
VGA Saint-Maur |
2 | 2 | 0 | 0 | 10 : 0 | 5,00 : 0,00 | 3,00 |
|
Nord Allier Yzeure |
2 | 2 | 0 | 0 | 7 : 0 | 3,50 : 0,00 | 3,00 |
|
Nimes FF |
2 | 2 | 0 | 0 | 8 : 0 | 4,00 : 0,00 | 3,00 |
|
FF Issy-les-Moulineaux |
1 | 1 | 0 | 0 | 3 : 1 | 3,00 : 1,00 | 3,00 |
|
AS Muretaine |
1 | 1 | 0 | 0 | 6 : 0 | 6,00 : 0,00 | 3,00 |
|
Henin-Beaumont |
1 | 1 | 0 | 0 | 3 : 0 | 3,00 : 0,00 | 3,00 |
|
RC Lens Première Ligue |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 : 2 | 1,00 : 2,00 | 0,00 |
|
OL Lyonnes Première Ligue |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 : 3 | 1,00 : 3,00 | 0,00 |
|
Stade Brest |
1 | 1 | 0 | 0 | 4 : 0 | 4,00 : 0,00 | 3,00 |
|
Albi Marssac Tarn Football ASPTT |
1 | 1 | 0 | 0 | 2 : 0 | 2,00 : 0,00 | 3,00 |
































