- Jussi Madetoja
- Profile
- Personal record
- News
Social Media
![]() | Jussi Madetoja |
| Vereinslos: Coach | |
| The profile for Jussi Madetoja | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() © onsnaiset.com |
|
||||||
Balance sheet of Jussi Madetoja as manager
| Club | Matches | W | D | L | Goals | ø Goals | PPM | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
IK Myran |
8 | 3 | 0 | 5 | 10 : 16 | 1,25 : 2,00 | 1,13 |
|
Turun Palloseura |
6 | 3 | 0 | 3 | 10 : 9 | 1,67 : 1,50 | 1,50 |
|
HauPa Haukipudas |
5 | 5 | 0 | 0 | 10 : 2 | 2,00 : 0,40 | 3,00 |
|
RoPS Rovaniemi |
5 | 4 | 0 | 1 | 12 : 8 | 2,40 : 1,60 | 2,40 |
|
KuPS Kuopio |
4 | 2 | 0 | 2 | 11 : 9 | 2,75 : 2,25 | 1,50 |
|
Ilves Tampere |
4 | 1 | 1 | 2 | 8 : 11 | 2,00 : 2,75 | 1,00 |
|
FC Honka |
3 | 0 | 0 | 3 | 1 : 9 | 0,33 : 3,00 | 0,00 |
|
Jyväskylän PK |
3 | 1 | 0 | 2 | 5 : 9 | 1,67 : 3,00 | 1,00 |
|
TuWe Turku |
3 | 2 | 1 | 0 | 13 : 3 | 4,33 : 1,00 | 2,33 |
|
Pallo-Iirot Rauma |
3 | 2 | 1 | 0 | 10 : 1 | 3,33 : 0,33 | 2,33 |
|
NJS Nurmijärvi |
3 | 1 | 0 | 2 | 4 : 6 | 1,33 : 2,00 | 1,00 |
|
Vasa IFK |
3 | 0 | 0 | 3 | 2 : 7 | 0,67 : 2,33 | 0,00 |
|
PK Keski-Uusimaa |
3 | 1 | 2 | 0 | 5 : 1 | 1,67 : 0,33 | 1,67 |
|
Esbo Bollklubb |
2 | 1 | 1 | 0 | 4 : 2 | 2,00 : 1,00 | 2,00 |
|
FC United |
2 | 0 | 0 | 2 | 2 : 5 | 1,00 : 2,50 | 0,00 |
|
VJS Vantaa |
2 | 2 | 0 | 0 | 6 : 1 | 3,00 : 0,50 | 3,00 |
|
Ilves Tampere 2 |
2 | 1 | 0 | 1 | 4 : 3 | 2,00 : 1,50 | 1,50 |
|
PK-35 Helsinki |
2 | 2 | 0 | 0 | 6 : 1 | 3,00 : 0,50 | 3,00 |
|
TiPS Vantaa |
2 | 0 | 0 | 2 | 2 : 6 | 1,00 : 3,00 | 0,00 |
|
HJK Helsinki |
2 | 0 | 0 | 2 | 2 : 9 | 1,00 : 4,50 | 0,00 |
|
FC Hertta |
1 | 1 | 0 | 0 | 1 : 0 | 1,00 : 0,00 | 3,00 |
|
FC Sport Vaasa |
1 | 1 | 0 | 0 | 4 : 0 | 4,00 : 0,00 | 3,00 |
|
HPS Helsinki |
1 | 0 | 0 | 1 | 4 : 5 | 4,00 : 5,00 | 0,00 |

























