- Homepage
- Today
- Advanced search
- Bundesliga
- 2. Bundesliga
- Champions League
- CL-Quali
- DFB Cup
- All competitions
- National teams
- Regional leagues
Follow @soccerdonna
Soccerdonna-News auf Twitter
Today
Bundesliga (1 match)
Kvindeligaen Slutspil Meisterrunde (3 Matches)
Kvindeligaen Kvalifikationsliga Relegation (2 Matches)
1. Division Øst - Slutspil (3 Matches)
1. Division Vest - Slutspil (3 Matches)
U18 Piger Danmarksmesterskabet (6 Matches)
Besta deild kvenna (3 Matches)
Premier League (1 match)
Kansallinen Liiga (5 Matches)
Naisten Ykkönen (5 Matches)
T18 SM-karsinta - Lohko A (4 Matches)
T18 SM-karsinta - Lohko B (4 Matches)
Naiste Meistriliiga (4 Matches)
1. ŽFL (1 match)
Mulan Super League (3 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
13:00 | 19 | SGS Essen | 0 : 3 | VfL Wolfsburg |
Kvindeligaen Slutspil Meisterrunde (3 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
14:00 | 2 | Hjørring | 2 : 1 | VSK Aarhus | |
14:00 | 2 | KoldingQ | 0 : 2 | Nordsjælland | |
14:00 | 2 | FC Thy Thisted | 0 : 1 | Brøndby IF |
Kvindeligaen Kvalifikationsliga Relegation (2 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
14:00 | 2 | Odense Q | 2 : 2 | Vildbjerg SF | |
15:00 | 2 | Aalborg BK | 3 : 0 | B93 København |
1. Division Øst - Slutspil (3 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
15:00 | 10 | Østerbro IF | - : - | FC Damsø | |
15:00 | 10 | Næsby BK | - : - | Frederiksberg | |
15:00 | 10 | Sundby BK | - : - | Herlufsholm GF |
1. Division Vest - Slutspil (3 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
15:00 | 10 | ASA Aarhus | - : - | Romalt IF | |
15:00 | 10 | JAI Aarhus | - : - | IF Lyseng | |
15:00 | 10 | Aarhus IF 1900 | - : - | Hjørring II |
U18 Piger Danmarksmesterskabet (6 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
13:00 | 26 | Varde U18 | - : - | Vildbjerg U18 | |
13:00 | 26 | Odense Q U18 | - : - | Hjørring U19 | |
13:00 | 26 | Brøndby U19 | - : - | FC Thy PigerU18 | |
13:00 | 26 | AaB U18 | - : - | Silkeborg Q U18 | |
13:00 | 26 | Viborg U18 | - : - | B93 U18 | |
13:00 | 26 | Nordsjæ. U19 | - : - | Lyseng U18 |
Besta deild kvenna (3 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
15:00 | 1 | Breiðablik | 3 : 0 | Hafnarfjörður | |
17:00 | 1 | Þór/KA | 4 : 1 | Stjarnan | |
19:00 | 1 | Fylkir | 1 : 0 | Selfoss |
Premier League (1 match)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
13:00 | 6 | Dynamo Minsk | 7 : 0 | FC Bobruichanka |
Kansallinen Liiga (5 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
13:00 | 1 | PK-35 Vantaa | 3 : 0 | JyPK | |
14:00 | 1 | KuPS | 6 : 0 | TPS | |
15:00 | 1 | HJK | 1 : 1 | PK-35 | |
16:00 | 1 | Åland United | 0 : 0 | TiPS | |
17:00 | 1 | FC Honka | 1 : 1 | Ilves |
Naisten Ykkönen (5 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
12:00 | 1 | ONS | 3 : 1 | HauPa | |
14:00 | 1 | PKKU | 1 : 1 | NJS | |
14:00 | 1 | TuWe | 1 : 2 | VIFK | |
16:00 | 1 | HPS | 12 : 0 | FC Hertta | |
17:00 | 1 | FC Sport-j | 1 : 6 | P-Iirot |
T18 SM-karsinta - Lohko A (4 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
11:00 | 7 | HJK T18 | 5 : 0 | PKKU T18 | |
11:45 | 7 | TPS T18 | 0 : 2 | EBK T18 | |
12:00 | 7 | FC Honka T18 | 1 : 1 | EPS T18 | |
14:00 | 7 | NJS T18 | 0 : 6 | PK-35 T18 |
T18 SM-karsinta - Lohko B (4 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
14:00 | 7 | P-Iirot T18 | 2 : 1 | VIFK T18 | |
14:00 | 7 | JyPK T18 | 4 : 0 | TP-47 T18 | |
14:00 | 7 | Ilves T18 | 4 : 0 | KPV T18 | |
15:00 | 7 | ONS T18 | 3 : 0 | HauPa T18 |
Naiste Meistriliiga (4 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
13:00 | 3 | Põlva Lootos | 3 : 1 | JKT/Suure-Jaani | |
13:00 | 3 | Saku Sporting | 3 : 0 | Tallinna Kalev | |
13:00 | 3 | Tartu JK | 0 : 5 | Tallinna Flora | |
17:00 | 3 | Nõmme Kalju | 1 : 3 | Pärnu JK |
1. ŽFL (1 match)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
14:00 | 15 | ŽFK Cvetex | 0 : 7 | ŽFK Budućnost |
Mulan Super League (3 Matches)
Time | Match day | Match | |||
---|---|---|---|---|---|
04:00 | 8 | Hualien FC | 6 : 1 | Hang Yuan FC | |
08:00 | 8 | Taipei Bravo | 1 : 2 | Taichung | |
10:30 | 8 | Kaohsiung | 1 : 2 | Taoyuan |
Decade Birthdays
Player | ||
---|---|---|
Elisa Haug unbekannt |
36 y. | |
Ashley Watson Falkirk FC |
36 y. | |
Sandra Lynn Vittsjö GIK |
36 y. | |
Nataliya Sokolova Rubin Kazan |
26 y. | |
Andrea Malagon unbekannt |
26 y. | |
Sofie Obel Brabrand IF |
26 y. | |
Tiana Andries unbekannt |
26 y. | |
Tabea Müller FV Rheingold Rübenach |
26 y. | |
Maaria Roth HJK |
26 y. | |
Lisa Deurer unbekannt |
26 y. | |
Elizaveta Scherbakova Spartak Moskau |
26 y. | |
Ida Fossem FK Mjølner |
26 y. | |
Katie O’Reilly Shamrock Rovers |
16 y. | |
Aina Liebl BSC YB Frauen U17 |
16 y. | |
Ella Blücher FC Bayern München U17 |
16 y. | |
Lili Rojas Club Leon U18 |
16 y. | |
Ida Frodestedt Hammarby IF DFF F19 |
16 y. | |
Rebecca Devereux Shelbourne |
16 y. |
Coaches | ||
---|---|---|
Pertti Nissinen vereinslos |
61 y. | |
Jonathan Antonio Luna Parra Club Leon U18 |
31 y. |