-

U18 Piger Danmarksmesterskabet - Dänemark

1. Division Øst   1. Division Øst - Slutspil   1. Division Vest   1. Division Vest - Slutspil   
DBUs Landspokalturnering   

U18 Piger Danmarksmesterskabet - 3. Spieltag im Überblick

Brøndby IF U18 - Varde IF U18
-
Brøndby IF U18 1:0 Varde IF U18
Anstoss: 13:00 - 24.08.2019
Schiedsrichter: Martin Egtved Munch Jørgensen
Signe Markvardsen  '53  - 1:0  
-

Spielbericht


Team Viborg Fodbold U18 - Fortuna Hjørring U18
-
Team Viborg Fodbold U18 3:6 Fortuna Hjørring U18
Anstoss: 13:30 - 24.08.2019
Schiedsrichter: Lars Nykjær
Mathilde Carøe Vistisen  '8  - 1:0  
  1:1 -  '31  Rebekka Frost Frederiksen
Thea Bønding Andreasen  '42  - 2:1  
  2:2 -  '48  Rebekka Frost Frederiksen
  2:3 -  '53  Rebekka Frost Frederiksen
  2:4 -  '60  Asii Kleist Berthelsen
Mathilde Carøe Vistisen  '62  - 3:4  
  3:5 -  '69  Julie Haugaard
  3:6 -  '82  Rebekka Frost Frederiksen
-

Spielbericht


Aalborg BK U18 - KoldingQ U18
-
Aalborg BK U18 1:3 KoldingQ U18
Anstoss: 15:00 - 24.08.2019
Schiedsrichter: Andreas Gravers Klitgaard
  0:1 -  '5  Ajla Julardzija
Julie Laursen  '16  - 1:1  
  1:2 -  '70  Josefine Clifford Valbak
  1:3 -  '78  Mathilde Gaarn Hansen
-

Spielbericht


IF Lyseng U18 - Silkeborg IF Q U18
-
IF Lyseng U18 5:0 Silkeborg IF Q U18
Anstoss: 13:00 - 25.08.2019
Schiedsrichter: Frederik Rosander Andersen
Freja Storm Jensen  '22  - 1:0  
Helena Pedersen  '45+1  - 2:0  
Freja Storm Jensen  '57  - 3:0  
Anna Schwennesen  '59  - 4:0  
Thea Rhode  '88  - 5:0  
-

Spielbericht


B93 København U18 - Vildbjerg SF U18
-
B93 København U18 1:4 Vildbjerg SF U18
Anstoss: 13:30 - 25.08.2019
Schiedsrichter: Peter Ilsted Holm-Larsen
  0:1 -  '12  Ditte Østergård
  0:2 -  '36  Sille Mølleskov
Audrey Valentin Grignon  '38  - 1:2  
  1:3 -  '50  Sille Mølleskov
  1:4 -  '78  Anna Kirk Lauritsen
-

Spielbericht


FC Nordsjælland U18 - FC Thy Piger / Skyum Efterskole
-
FC Nordsjælland U18 : FC Thy Piger / Skyum Efterskole
Anstoss: 13:00 - 22.03.2020
-

Vorbericht