-

U18 Piger Danmarksmesterskabet - Dänemark

Kvindeligaen   1. Division Øst   1. Division Vest   1. Division Øst - Slutspil   1. Division Vest - Slutspil   Kvindeligaen Kvalifikationsliga   Kvindeligaen Slutspil Meisterrunde   
DBUs Landspokalturnering   

U18 Piger Danmarksmesterskabet - 8. Spieltag im Überblick

Varde IF U18 - B93 København U18
-
Varde IF U18 2:2 B93 København U18
Anstoss: 13:00 - 19.10.2019
Schiedsrichter: Martin Sørensen
Amela Keserovic  '3  - 1:0  
  1:1 -  '37  Jazmin Schultz-Petersen
Amela Keserovic  '42  - 2:1  
  2:2 -  '46  Jazmin Schultz-Petersen
-

Spielbericht


Brøndby IF U18 - Team Viborg Fodbold U18
-
Brøndby IF U18 5:0 Team Viborg Fodbold U18
Anstoss: 13:00 - 19.10.2019
Schiedsrichter: Marco Sønderhauge Jensen
Andrea Jul Ougaard  '22  - 1:0  
Signe Markvardsen  '30  - 2:0  
Andrea Jul Ougaard  '37  - 3:0  
Kirsten Madsen  '70  - 4:0  
Kirsten Madsen  '90+2  - 5:0  
-

Spielbericht


KoldingQ U18 - Silkeborg IF Q U18
-
KoldingQ U18 4:1 Silkeborg IF Q U18
Anstoss: 13:00 - 19.10.2019
Schiedsrichter: Anders Randrup
Sille Fuhlendorff  '4  - 1:0  
Ajla Julardzija  '18  - 2:0  
Emma Veletanlic  '21  - 3:0  
  3:1 -  '24  Fie Nordmark Arendt
Sarah Katrine Thygesen  '68  - 4:1  
-

Spielbericht


Fortuna Hjørring U18 - FC Thy Piger / Skyum Efterskole
-
Fortuna Hjørring U18 4:0 FC Thy Piger / Skyum Efterskole
Anstoss: 12:00 - 20.10.2019
Schiedsrichter: Kasper Søndergaard Sørensen
Ellen Frank Mitchell  '36  - 1:0  
Asii Kleist Berthelsen  '40  - 2:0  
Ellen Frank Mitchell  '72  - 3:0  
Asii Kleist Berthelsen  '76  - 4:0  
-

Spielbericht


Odense Q U18 - FC Nordsjælland U18
-
Odense Q U18 1:2 FC Nordsjælland U18
Anstoss: 13:00 - 20.10.2019
Schiedsrichter: Mevludin Meka Bucan
Lea Duus Madsen  '43  - 1:0  
  1:1 -  '84  Anna Walter
  1:2 -  '90+4  Anna Walter
-

Spielbericht


Vildbjerg SF U18 - Aalborg BK U18
-
Vildbjerg SF U18 4:1 Aalborg BK U18
Anstoss: 19:00 - 30.10.2019
Schiedsrichter: Fie Bruun
  0:1 -  '20  Cecilie Fuglsang Thomsen
Alberte Skytte  '22  - 1:1  
Alberte Skytte  '31  - 2:1  
Alberte Skytte  '45+1  - 3:1  
Jóhanna Sørensen  '90+2  - 4:1  
-

Spielbericht